Pád a návrat na paddleboard

underwater_falling_d3_c0008_ea_sup.mp4.06_06_27_08.still001_falling_off_your_sup_lg

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte udržať rovnováhu na paddleboarde, v určitom okamihu môže nastať  pád z dosky. Aj tí najskúsenejší paddlebordisti z času na čas stratia stabilitu a spadnú do vody. Takže, ak stratíte rovnováhu, netrápte sa tým a pamätajte, že SUP je vodný šport, takže je v poriadku keď sa namočíte.

Tipy ako spadnúť zo SUP

Keď sa blíži pád z paddleboardu, uistite sa, že:
  1. Spadnúť z dosky:  Váš inštinkt môže byť taký, že sa pri páde pokúsite chytiť dosku, ale pristátie na doske bolí a môže viesť k zraneniu. Ak sa príliš kolíšete a viete, že idete “cez palubu”, uistite sa, že spadnete na nabok, dopredu alebo zozadu.
  2. Padať naplocho: Padať naplocho na vodu, či už s bruchom alebo chrbátom, pomôže udržať vaše telo na hladine, takže je menej pravdepodobné, že narazíte na niečo, čo číha pod hladinou.
  3. Zaveste sa na pádlo: Ak môžete, pri páde sa zaveste na pádlo. Ak vám však náhodou vykĺzne alebo sa ho rozhodnete úmyselne vyhodiť, žiadny strach. Najprv získajte dosku a nastúpte, potom pádlujte rukami, aby ste dostali pádlo.
  4. Dávajte si pozor na dosku: Vždy sa odporúča pádlovať s vodítkom na doske,  vodítko zabezpečí, že sa váš SUP  vráti k vám, keď spadnete. Buďte pripravení a ak chcete, položte si ruky pred tvár na ochranu.

Ako sa dostať späť na SUP

Keď ste si už nechcene zaplávali a ste pripravení vrátiť sa:
  1. Uchopte rukoväť na prenášanie: Priplávajte vedľa dosky a blízko stredu. Uchopte rukoväť jednou rukoväťou a ťahajte sa hore, kým druhou rukou nedosiahnete na opačnú stranu paddleboardu.
  2. Kop: Nechajte svoje nohy vyplávať na povrch za vami, potom kopnite nohami a ťahajte za rukoväť a hranu SUPU tak, aby ste sa skĺzli na dosku.

Spadnúť z paddleboardu neznamená nič strašné a ako bolo spomenuté vyššie, je to predsa vodný šport, patrí to k tomu. A na druhej strane, po výdatnom pádlovaní padne vhod aj osvieženie  🙂

Leave a comment