Chudobná dôchodkyňa zdedila KOPU peňazí. Neuveríte, čo s nimi urobila. Nič si nekúpila ale…

pOxSua9

Každý z nás v živote neraz sníval o výhre či zdedení veľkého množstva peňazí. Ale čo by ste urobili, ak by ste skutočne vyhrali obrovskú sumu? Kúpili by ste nehnuteľnosť alebo darovali niečo detským domovom a útulkom pre zvieratá?

Takéto šťastie v živote sa stáva len zriedkavo, no dnes vám ukážeme starú babičku, ktorá na svoje veľké prekvapenie dostala 1 milión dolárov.

Mária Zlatiková je meno našej hrdinky. V mladosti bola vydatá a v 90. rokoch sa pár rozhodol presťahovať do Austrálie za lepším životom. Manžel si privyrábal prácou tesára, zatiaľ čo ona sa starala o domácnosť.

Žena sa po dlhom čase dozvie o chorobe svojich rodičov a vracia sa do svojej vlasti – do Srbska.

Manžel zostáva v Austrálii, a keďže nedokáže vydržať vzťah na diaľku, čoskoro spolu prestali komunikovať.

Teraz má Mária 86 rokov, žije sama z malého dôchodku vo výške 100 dolárov.

Jej dom sa pomaly rozpadá pred očami.

Dôchodkyňa sa nemala prakticky čím živiť, a tak jej dobrí susedia podali pomocnú ruku. Všetci ju mali radi a považovali ju za člena rodiny.

No a tu sa dostávame k najzaujímavejšej časti. Ženin bývalý manžel zomrel pomerne bohatý a hoci už mal svoju rodinu, nezanechal po sebe žiadne dedičstvo. Všetky úspory nahromadené počas celej tej doby dal svojej prvej manželke.

Susedia sa z tejto správy srdečne tešili. Konečne bude môcť stráviť zvyšok života v teple a pohodlí. Ale to, čo urobila, si zaslúži potlesk. Všetky peniaze dala práve tým susedom, ktorí ju dlhé roky podporovali.

Ľudia boli prekvapení Máriinou štedrosťou a vďačnosťou. Na otázku, prečo to urobila, odpovedala:

„Už dávno mám po 80-tke a nebudem už dlho žiť, ale títo ľudia si tieto peniaze zaslúžili za záchranu môjho života“

Ako by ste ohodnotili čin tejto ženy?

 

Zdroj: 1001post.com

Leave a comment